Вже стало доброю традицією перед початком Зимових Олімпійських ігор проводити в нашому Ірпінському історико-краєзнавчому музеї виставку присвячену головним спортивним змаганням року на планеті.
Не став винятком і цей 2018 Олімпійський рік. Так, з першого дня початку Зимової Олімпіади у Пхьончані, у нашому Ірпінському істрико – краєзнавчому музеї було розгорнуто виставку під назвою: “Олімпійці серед нас”, яку представив, всім нам добре відомий у місті – Андрій Кравченко, колишній генеральний секретар Федерації лижного спорту України, дворазовий учасник Зимових Олімпійських ігор у Нагано, Японія – 1998 та Солт – Лейк Сіті, США – 2002, де представлено ексклюзивні фотоматеріали, разом з офіційною та спортивною екіпіровкою Олімпійської збірної України на цих змаганнях.
Відверто кажучи, було б цікаво дізнатися про тих людей у нашому місті Ірпені та Приірпінні, які брали участь в Олімпійських чи Паралімпійських іграх.
Думаю, що всім добре ім’я борця вільного стилю – Валерія Андрійцева, бронзового призеру чемпіонату світу, срібного призеру чемпіонату Європи, срібний призеру Олімпійських ігор у Лондоні – 2012 року, який за ці роки вже став нашим, – дійсно ірпінчанином. Мабуть мало хто знає, що наприкінці 90-х років, початку 2000-х, кістяк олімпійської жіночої збірної України з лижних перегонів складали дівчата – Валентина Шевченко та Марина Пестрякова, які навчалися у нашому, тоді ще, Унівеситеті державної податкової служби України, а також їх подруга по збірній – Олена Гаясова, корінна ірпінчанка, яка навчалася у нашій школі № 2 і яка після одруження, переїхала жити до Німеччини. До ударної четвірки збірної входила і досвідчена Ірина Тараненко-Тереля з Броварів, яка разом з подругами по збірній заявили про Україну на міжнародній арені особливо на чемпіоанті світу з лижних видів спорту у Рамзау, Австрія в 1999 році, де в естафетній гонці, дівчата вибороли бронзу, яка й досі залишається недосяжною для нинішнього поколіня лижниць України.
Також дуже перспективним молодим лижником з Ірпеня був і Михайло Артюхов, який, як і Олена, теж закінчив школу № 2 в Ірпені. Ще в ті далекі 90-ті роки, на юніорському чемпіонаті світу Михайло здобув нагороду найвищого гатунку, але на жаль, ця перемога мабуть дещо затьмарили голову молодому спортсмену, який не зміг гідно і стабільно продовжити свою чемпіонську ходу на міжнародній арені у лижних перегонах серед дорослих.
Слід сказати, що останній раз довелося бачитися з Михайлом десять років тому назад в Ірпені і він казав, що мешкає у місті Вишгороді.
Окрім наших лижників, слід сказати, що довгий час у нашому місті мешкав і бобслеїст національної олімпійської збірної команди України – Олексій Жуков, який зараз працює провідним державним тренером із санного спорту у Держкомспорті України і буквально вчора, ми всі вболівальники, мали можливість бачити його у прямому ефірі телевізійного каналу -“UA Перший”, де він розповідав про виступи наших спортсменів на Олімпіаді – 2018 у санному спорті та не оминув теми і свого виступу на Олімпійських іграх у норвежському місті Лілехаммер у 1994 році.
Приємно відзначити, що і представники олімпійської команди з академічного веслування, також залишили свій “водний пам’ятний знак” у спортивному житті нашого міста.
Так, пару років тому, у нашому місті можна було побачити подружню пару “академістів” Миколу Чуприну, разом з його дружиною Оленою , які успішно виступали на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, а зараз працюють тренерами з національною збірною командою Мексики з академічного веслування.
Буквально нещодавно, після їх відїзду за океан, відбулася так звана, “академічна ротація” і у нашому місті Ірпені можна було вже побачити і засновницю Федерації академічного веслування України, почесну працівницю фізичного виховання та спорту Украхни, майстра спорту – Маргариту Юріївну Пугачевську, яка нині мешкає у нашому місті Ірпені.
Відверто кажучи, але якщо ви хочете зустрітися з поважними VIP особами ірпінсько-українського чи українсько – ірпінського спорту, чи навпаки, то вам обов’язково слід у вихідні дні завітати до нашого Ірпінського ринку, де там, окрім нашого депутата пана Пікулика та автора цих рядків, ви маєте можливість реально зустріти наймолодшого заступника міністра спорту України 90-х років – пана Володимира Барабаша, а також, без перебільшення кажучи, вже нашого ірпінчанина, президента стрілецького спорту України Олега Волкова.
Тому, без сумніву можна сказати, що Ірпінь є дійсно містом спорту, не беручи до уваги спортивну інфраструктуру, а лише особистостей у спорті !
Оце було б ще гарною ідеєю, аби зібратися усім разом олімпійцям та паралімпійцям, що мешка(ли)ють у нашому місті Ірпені та Приірпінні в один із днів проведення Олімпійських ігор – 2018 !
У будь-якому разі, запрошую усіх олімпійців та паралімпійців нашого Ірпіньского регіону приєднатися до олімпійського, виставкового флешмобу і представити свої ексклюзивні речі та фотографії з Олімпійських та Паралімпійських ігор в яких ви брали участь.